Vidhet kasaforta me 200 mijë euro, hajdutët marrin edhe serverin e kamerave

12/12/2110:40

Shperndaje:

Një supermarket në lagjen nr. në Sarandë ka rënë pre e grabitjes gjatë natës së kaluar.

Burime të Saranda Web bëjnë të ditur se hajdutët kanë hyrë në supermarket nga pjesa e pasme e supermarketit, duke marrë kasafortën, e cila ka patur brenda një shumë rreth 200 mijë euro.

Pas grabitjes, hajdutët kanë hequr edhe serverin e kamerave të sigurisë, duke e marrë me vete.

Policia është njoftuar për grabitjen dhe po punon duke ndjekur kamerat e bizneseve përreth dhe kamerave të vendosura në qytet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.