Versioni zyrtar për plagosjen e punëtorëve në puset e naftës

19/09/1821:37

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Delvinë nëpërmjet një komunikate ka dhënë versionin zyrtar se cfarë ndodhi dje në puset e naftës në Delvinë, ku mbetën të plagosur 2 punëtorë.
Sipas policisë, 2 punëtorët të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën, janë aksidentuar nga pakujdesia gjatë punës tek puset e naftës.
Ndërkohë një burim pranë grupit hetimor informon për Saranda Web se shkak i aksidentit ka qenë carja e një prej tubave të sondës shpuese dhe se punëtorët janë plagosur nga presioni i lëngut të argjilës.
Policia e Delvinës gjithashtu njofton se materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë. Neni 92 i Kodit Penal.
VIDEO e mbërritjes në spital të punëtorëve të plagosur.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.