Ujësjellësi hap gropën dhe braktis prej javësh rrugën të dëmtuar

03/07/1914:26

Shperndaje:


Banoret e lagjes nr 3 ne Sarande denoncojne ne Saranda Web papergjegjshmerine sipas tyre te Ndermarrjes se Ujesjelles Kanalizime Sarande.
Behet fjale per braktisjen e rruges ne kete lagje ne kete gjendje, pas perfundimit te punimeve te kryera nga punonjesit e kesaj ndermarrjeje.
Punonjesit e Ujesjelles Kanalizime, pasi kane hapur nje grope ne rruge per shtrimin e nje tubacioni, ata e kane mbuluar gropen me dhe, situate kjo qe shkakton rendimin e trafikut, por edhe demtimin e mjeteve.
Banoret kerkojne nga Ujesjelles Kanalizime sjelljen e rruges ne gjendjen e meparshme, pasi rruga eshte ndertuar me taksat e ketyre banoreve.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.