U mbaroi nafta dhe shkuan në Polici duke thënë “na duhet pak naftë”, arrestohen ushtarët rusë

27/02/2217:32

Shperndaje:

Një ngjarje e tillë ka ndodhur edhe me dy ushtarët rus, të cilët për shkak të papërvojës në ushtri kanë bërë një gafë që në luftë sjell vdekjen.

Dy ushtarëve rus pasi u mbaroi karburanti i mjeteve të tyre, shkuan për të kërkuar naftë në zyrat e policisë në Shevchenkove të Kharkivit pasi mendonin se policia lokale në këtë qytet lindor të Ukrainës kontrollohej prej rusëve. Në fakt informacionin e kishin gabim. Posta e policisë ishte vënë nën kontrollin e ushtrisë të Ukrainës.

“Na duhet pak naftë“, ishin fjalët e ushtarëve rusë. Në vend të lëndës djegëse, morën prangat në duar.

Ndërkohë luftimet kanë vijuar të ashpra edhe ditën e sotme, ku raportohet se forcat ruse po pësojnë një disfatë të rëndë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.