U dogj gjatë natës, automjeti mori flakë sapo u largua nga Limani

Një mjet tip ML Benz me targa AA 055 LO ka marrë flakë në ecje.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Sarandës.

Ndërhyrja në kohë e shërbimit zjarrfikës ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit dhe fatmirësisht nuk pati të lënduar.

Mësohet se para zjarrit mjeti ka qenë i parkuar tek limani i qytetit.

Grupi hetimor po heton për rrethanat e ngjarjes teksa dyshimet e para janë për një shkëndijë elektrike.