Turizmi kulturor/ Saranda dhe Finiq këtë verë me ofertë të përbashkët për turizmin

18/02/2220:56

Shperndaje:

Bashkia e Sarandës dhe ajo e Finiqit kanë vendosur të bëhen bashkë këtë verë, duke bashkuar ofertën turistike, të rrisin atraksionin dhe të rrisin ekonominë lokale në shërbim të turizmit. Kjo është zyrtarizuar me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit, në mjediset e Bashkisë së Finiqit.


Ky është një hap i parë dhe në vijim do të ftohen edhe Bashki të tjera, si: Delvina, Konispoli, Himara, Gjirokastra e Përmeti, që t’i bashkohen Memorandumit dhe idesë për të implementuar dhe nxitur zhvillimin e turizmit të integruar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.