Transportonte 20.8 kg kanabis, arrestohet 63-vjeçari

30/10/1820:29

Shperndaje:


 

Një 63-vjecar  është arrestuar nga policia greke mesditën e sotme pranë kufirit me Shqipërinë. Arrestimi i tij është bërë pas kontrollit të automjetit dhe kapjes brenda saj të një ngarkese prej 20.8 kg kanabis në Dhafni, Thesproti.
Paraprakisht mendohet se narkesa e droës ishte marrë nga trafikantët shqiptarë në kufi me Shqipërinë.
63-vjecari grek ishte i njohur për autoritetet greke, pasi më parë ishte dënuar për trafik të klandestinëve shqiptarë. 

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.