Thahen çezmat në Sarandë, biznese dhe familje apelojnë nëpërmjet SarandaWeb

12/08/1616:03

Shperndaje:


1374129_10201487062752380_1890584201_nThahen çezmat në Sarandë, biznese dhe familje apelojnë nëpërmjet SarandaWeb. Si të mos mjaftonte fuznizimi i pamjaftueshëm, gjatë ditës së sotme në shumë zona uji nuk ka shkuar fare. Si kurrë më parë, Saranda nuk e ka vuajtur më shumë se këtë vit mungesën e ujit gjatë sezonit turistik. Megjithëse u premtua dhe u trumbetua se etja për ujë e Sarandës do të shuhej këtë verë, madje duke u apeluar qytetarëve  të  Sarandës për  hiqjen e  depozitave nga taracat e pallateve, sepse nuk do të kishin vevojë më për to dhe se vetëm sa  po shëmtonin qytetin me depozita mbi pallate, uji nuk duket asgjënd. Edhe depozitat mbi taraca thjesht po shëmtojnë qytetin, sepse uji nuk arrin asnjëherë të shkojë në depozita.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.