Tërmet 4.7 ballë në Filat, lëkundjet ndihen të forta në Konispol dhe Finiq

29/08/207:39

Shperndaje:


Termet 4.7 Rihter  në veri të Igumenicës, pranë Filatit.
Një tërmet me fuqi 4.7 i shkallës Rihter ndodhi në 03.18, në orët e para të ditës së sotme  në veri të Igumenicës, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës. Epiqendra u raportua 24 km në veri të Igumenicës, pranë Filatit.  Thellësia fokale e tërmetit vlerësohet në 6 km.

Tërmeti është ndier i fuqishëm edhe në fshatrat e bashkive Konispol dhe Finiq.
Ende nuk ka informacione per dëme materiale.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.