Supriza e zgjedhjeve në grupseksionin e PD, fiton kandidati anti-Basha

12/10/188:39

Shperndaje:


Mbremjen e djeshme jane zhvilluar zgjedhjet ne grupseksionin e PD Njesia Administrative Markat, Bashkia Konispol.
Gara eshte zhvilluar mes dy kandidateve, ish kryetarit te Komunes Markat Ismail Murtaj dhe nje prej perfaqesuesve te qendrestareve i njohur edhe si rrebel persa i perket qendrimeve ndaj drejtursve aktual te PD Farudin Lame.
Ne votim ka patur nje pjesmarrje masive te demokrateve, te cilet votonin me parimin 1 anetar 1 vote.
Ne perfundim te numerimit te votave, fitues ka rezultuar Farudin Lame me diference te madhe votash.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.