Situatë e rëndë edhe në spitalin e Delvinës si pasojë e Covid-19

11/02/2110:26

Shperndaje:


Numri i lartë i infektimeve në Delvinë ka shkaktuar një dyndje pacientësh edhe në spitalin e Delvinës.
Dhjetra persona paraqiten në këtë spital për të marrë ndihmë mjekësore dhe oksigjen përgjatë gjithë ditës, madje edhe në mbrëmje.

Burime të Saranda Web informojnë se vetëm orët e fundit kanë humbur jetën nga Covid-19 dy persona nga Delvina, të cilët trajtoheshin në spitalet Covid në Tiranë.

Gjatë ditës së 9 shkurtit në Delvinë u raportuan 21 raste të reja me Covid, një numër shumë i lartë në krahasim me popullsinë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.