Situata me parkimet në rrugët e Sarandës, Komisariati i Policisë apel drejtuar qytetarëve

04/06/2412:58

Shperndaje:

Të nderuar qytetar te Rrethit Sarandë me çeljen e sezonit turistik ku pritet një fluks i madh turistësh dhe një shtim automjetesh kërkojmë bashkëpunimin dhe mirëkuptimin tuaj për disa problematika të hasura gjatë punës.

 

1.Parkimi i automjete në mënyrë të tillë që të mos pengojnë lëvizjen lirishtë të mjeteve, duke shmangur krijimin e trafikut.

2. Shmangien e përdorimit të monopatinave pasi janë burim i shtuar aksidenti ( duke qenë se pjesa më e madhe e përdoruesve janë të mitur ) u bëjmë thirrje prindërve të mos lejojnë përdorimin e tyre.

3- Liçensimin nga organet kompetente për personat që duan të punojnë Taksi jo në mënyrë Pirate.

4.Drejtuesit e mjeteve të cilët operojnë si punonjës taksi në zonën e portit nuk duhet të hyjnë brenda ambienteve të portit, me automjet ose fizikisht, pa autorizimin nga institucioni përkatës.

 

Duke ju falenderuar për mirëkuptimin tuaj, ju bëjmë me dije se qëllimi i Policisë nuk është ndëshkimi por sensibilizimi.
Komisariati i Policisë Sarandë.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.