Shteron Kroi shekullor i Vasiliqisë në Konispol

15/09/1813:05

Shperndaje:


I ndertuar nga fundi i shekullit te 17-të me interesimin e vecante te gruas se Ali Pashes nga e cila mori emrin, Kroi i Vasiliqise ne Konispol ka shteruar.
Megjithese ky shqetesim i banoreve te Konispolit ishte trajtuar neSaranda Web dhe ishte percjelle edhe nga Forumi per Mbrojtjen e Trashegimise, nga ana e Bashkise Konispol nuk u mor ndonje mase pervec vendosjes se disa gureve dhe llaci nga punonjes te pa specialuar per keto punime.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.