Shqiptari kapet në Igumenicë me 77 kg kanabis në automjet

08/08/2215:56

Shperndaje:

Kapet tjeter ngarkese me droge ne kufirin greko-shqiptar. Operacioni nga policia greke prane Igumenices.

Policia greke ka tentuar te ndaloje nje mjeti po drejtuesi ka siguruar portat dhe ka kundershtuar kontrollin. Eshte nderhyre dhe brenda mjetit jane gjetur 70 pako me 77 kg 320 gram marijuane. Droga nese shitej sipas policise greke kapte vleren 190 mije euro.

Mjeti rezulton ne pronesi te nje kompanie qe i jep me qera. Eshte arrestuar shoferi shtetas shqiptar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.