Shperthim te nenstacioni, plagoset nje punetor

21/08/1812:41

Shperndaje:


Nje shperthim i transformatorit ne nenstaticionin elektrik ne Sarande ka plagosur lehte nje punonjes dhe ka bere qe flaka te perhapet ne amjentet perreth.
Per fikjen e flakeve ka nderhyre ekipi i zjarrfikeseve.
Nderkohe nga shperthimi ne transformator zona e Cukes, Berdeneshit dhe Vrioni ka mbetur pa energji elektrike.
Ne nje hotel ne Berdenesh klientet kane mbetur per nje kohe te gjate brenda ashensorit.
Nga kontakti i Saranda Web me punonjes qe po merren me riparimin e defektit energjia elektrike pritet te rikthehet pas 1 ore.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.