Shpërthen trajneri i Butrintit: Butrintin e mundin arbitrat. Delvina fiton ndaj Përmetit

23/10/1615:47

Shperndaje:


Tension ne Butrinti – Naftetari
Takimi eshte mbyllur me humbjen e ekipit te Butrintit 0-1
Posted by Saranda Web on 23.10.2016

Butrinti – Naftëtari mbyllet me fitoren e Kucovarëve. Një pjesë e parë e bukur dhe me aksione ndërsa në pjesën e dytë kucovarët realizojnë me anë të Danaj. Sarandiotët kontestojnë ashpër arbitrimin e pjesës së dytë.
Takimi nis me rast flagrant për Butrintin ku Dobra i vetëm para portës gjuan jashtë duke bërë më të vështirën. Ovacione në shkallët e stadiumit ku ishin të pranishëm mbi 1000 veta. Në minutën e 6 Behari del i vetëm me portierin e Butrintit por Sejdinaj pret në 2 kohë. Nga minuta e 10 – 25 aksione të bukura nga të dyja ekipet duke bërë që loja të jetë me rritëm të lartë. Në minutën e 11 dhe në të 39 anulohet nga një gol për secilin ekip për pozicion jashtë lojë. Pjesa e parë mbyllet 23 sekonda më shpejtë dhe gjyqtari kryesor nuk lë as 1 minutë shtesë të akorduar nga gjyqtari i 4-rt.
Pjesa e dytë nis me vrull për ekipet ashtu edhe për gabimet e gjyqtarëve. Në të 57 Danaj tenton portën por Grembi ndërhyn duke e devijuar topin. Në minutën e 57 aksion I Kucovarëve dhe konkretizon Danaj duke e shtyrë topin në rrjetë. Në minutën e 65 15-vjecari Kolonja del i vetëm përballë portierit Koci por arbitrin Anësor Llupi
ngre flamurin duke sinjalizuar pozicion jashtë lojë. Gabimet e gjyqtarëve arrijnë kulmin dhe futbollistët së bashku me publikun acarohen. Pas cdo faulli në këtë
fraksion të lojës vendimet e gjyqtarit Azizi kontesohen nga vendasit gjë që nuk i hyn së sy
gjyqtarëve, Delegati I ndeshjet tensionohet. Në minutat 72 dhe 74 Kucovarët godasin tranversën 2 herë. Takimi në fund do të mbyllet me tension midis futbollistëve në fushë pëër rreth 10 minuta por gjyqtari Azizi nxjerr vetëm 2 të verdha për Kordhën dhe Shaba. Takim për fundon me 2 minuta shtesë ndërsa ndëprerja e lojës as që nuk u llogarit.
A. Faslli: Butrintin e mundën Gjyqtarët e ndeshjes. Të gjithë e panë pjesën e parë e mbajti korrekt, pjesën e dytë luajti edhe arbitri me Kucovën. Ky është një turp për futbollin, Butrinti luan me 17-vjecar dhe të vij arbitri e ta bëj sic do ai ky është turp. Më mirë mos të marrim pjesë fare por ta shkrijmë.
Në fund të takimit futbollistët së bashku me puntorët e fushës raportuan tek delegate Dh. Shoni se “ Kur futbollisti i Kucovës u shtri në fushë dhe arbitri po vononte lojën duke kërkuar barrelat, futbollisti i Kucovës ngrihet ndërsa arbitri  i kthehet duke I thënë “mua më turpëron, pse u ngrite”
Ndërkohë që Butrinti me këtë humbje mbetet në kuotën e 0 pikëve, ekipi i Delvinës ka regjistruar fitoren e dytë. Takimi me ekipin e Permetit përfundoi me rezultatin 2-1 me gola të Tanushës.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.