Shkatërrohet automjeti i ish-juristit të Hipotekës së Sarandës

03/08/229:26

Shperndaje:

Sarande, gjendet i shkaterruar ne mengjes automjeti i ish-juristit te ASHK Sarande Laert Pasha.

Pasha prej 10 majit, i akuzuar nga SPAK per “korrupsion pasiv i personave qe ushtrojne funksione publike”.

Persona te paidentifikuar, gjate nates, kane thyer xhamin e pasem, kane care gomat dhe kane lyer me sprajt mjetin tip fuoristrade Mercedes-Benz ML me targe AA823YS.

Ngjarja ne lagjen nr.4, mjeti ndodhej i parkuar qe prej arrestimit te 41-vjecarit.

Ky eshte rasti i dyte kur persona qe ndodhen ne burg u sulmohen pronat.

Ne 6 qershor u dogj zyra noteriale e noterit Aleko Anagnosti, i cili ndodhet ne burg i akuzuar per “shperdorim detyre” se bashku me ish-funksionare te ASHK dhe Bashkise.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.