Sekuetrohen 13 kg tritol në Sarandë, mister destinacioni

06/05/1620:33

Shperndaje:


13140894_10205561448624952_1161790261_n 13153278_10205561449544975_337315355_nSarandë.
Policia ka konstatuar rreth 12.9 KG lëndë plasëse të llojit “tritol” në një sipërfaqe toke pa pronar.
Në lagjen nr.4 Sarandë, pranë lagjes së quajtur “Baba Rexhepi”, në një sipërfaqe toke të gërmuar, janë gjetur një sasi me lëndë plasëse, me peshë totale prej 12 KG e 900 GR, të gjitha këto të mbuluar me një rrobë ngjyrë kafe.
Kjo lëndë plasëse ishte e fshehur nën një qeskë plastike ngjyrë blu, ku brenda së cilës ishin të ndara në formë kallëpesh rreth 63 pako, të llojit “tritol”, me peshë 200 GR secila.
Nga hetimet paraprake ka rezultuar se kjo sasi me lëndë plasëse është gjetur në një tokë pa pronarë.
Punohet për zbulimin dhe kapjen e autorëve.
Ende mbetet mister si arriti policia të zbulonte vendndodhjen e kesaj sasie tritoli dhe cili ishte destinacioni i këtij arsenali.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.