Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss përzë nga takimi ambasadorin rus: “Turp, na gënjyet”

24/02/2216:33

Shperndaje:

Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss thërriti këtë enjte në takim ambasadorin rus në Britani, Andrei Kelin. Por biseda u tensionua deri në pikën sa Truss mësohet se përzuri atë.

Ambasadori rus u pa të dilte nga takimi pas vetëm 10 minutash.

“Ishte një takim i tensionuar, Truss e nxori ambasadorin jashtë. I tha se duhet t’i vinte turp nga vetja, se Rusia kishte gënjyer në mënyrë të vazhdueshme dhe se humbi atë fijen e fundit të kredibilitetit që i kishte mbetur me komunitetin ndërkombëtar”, i tha një burim, Sky News.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.