Saranda zyrtarisht në listën e udhëtimeve me kroçere

21/10/1620:36

Shperndaje:


1966886_256113334560326_1552629070_n Shqipëria për herë të parë do t’i bashkohet listës së vendeve që do të vizitohen nga kroçeret e Shoqërisë ‘MSC’. Kjo është një nga shoqëritë më të mëdha të kroçereve në Europë. Duke nisur nga prilli i këtij viti kjo shoqëri do të ofrojë zbritje në Sarandë, ndërsa udhëtimi i plotë do të jetë 7 ditor.
Nisja do të jetë në Venecia më pas do të kalohet në Bari, Katakolon, Athinë, Mykonos dhe Dubrovnik.
Në Sarandë turistët mund të vizitojnë Butrintin, trashëgimi kulturore e mbrojtur dhe nga UNESCO që ndodhet pranë detit e një lagune. Pjesë e paketës do të jetë vizita në Syrin e Kaltër, burim ujor karstik pranë një parku kombëtar ku mund të shijosh një horizont mahnitës.
Saranda shihet nga kjo shoqëri si zbulimi unik i Mesdheut. Kjo pasi shoqëria synimet e saj ka udhëtimet në Karaibe e veçanërisht në Kubë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.