Saranda së shpejti me skulptura të mermerta

19/04/1612:42

Shperndaje:


skulptura sarandeBashkia Sarandë nëpërmjet  projektit të organizimit të Simpoziumit të Skulpturës së Mermertë synon që qytetit t`i japi një pamje akoma më të bukur dhe mbreslënëse për vizitorët.  Simpoziumi i Skulpturës së Mermertë, në të cilën ftohen të marrin pjesë skulptorë ë vendas dhe të huaj, do mbahet në Sarandë përgjatë datave 1 deri në 12 qershor. Skulptorëve do tu vihen në dispozicion nga 1.5 metër kub mermer për punimet e tyre. Bashkia Sarandë do tu krijojë artistëve një sërë lehtësirash në fjetje, akomodim, kohës së punës etj. Gjithashtu do të ketë edhe shpërblim monetar për të gjithë skulptorët.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.