Saranda pritet të bëhet me 2 deputetë të rinj në Parlament. Ja emrat

24/12/1616:48

Shperndaje:


Dy sarandiotë pritet të jenë deputetët më të rinj që do të zënë vend në Parlament. Nëse Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të vendosi heqjen e mandatit për deputetët Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami, tani pjesë e grupeve parlamentare të PD dhe LSI, atëherë vendin e tyre do ta zënë numrat 2 të listës së PDIU dhe LSI për Qarkun Vlorë, përkatësisht  Edmond Zejno dhe Katina Goga.
Zejno gjatë fushatës së 2013 zhvilloi një fushatë të fuqishme në Sarandë dhe Delvinë me shpresën se PDIU do të arrinte të merrte 2 mandate në Qarkun e Vlorës. Edhe drejtuesit e PDIU ia lanë atëherë Edmond Zejnos gjithë barrën e fushatës elektorale në Sarandë dhe Delvinë.
PDIU arriti të merrte në zonat e Sarandës dhe Delvinës rreth 2200 vota.
Ndërsa LSI për rrethet Sarandë dhe Delvinë arriti të fitonte mbi 3200 vota në zgjedhjet parlamentare 2013


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.