Saranda Jeep Safari Adventure nga Finikas Lines

05/09/1813:56

Shperndaje:

Saranda Jeep Safari Adventure nga Finikas Lines

PËRSHKRIMI
Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujevara bejme nje pushim te vogel per kafe ose nje pije dhe per te bere fotografi.
Leme pas fshatin e Borshit dhe vazhdojme per te vizituar fshatin e vjeter te Pilurit. Kemi kohe te eksplorojme fshatin dhe me pas shkojme ne restorant per dreke .Ne restorant na pret nje bufe me pjata te ndryshme.
Menu:
Qingj I pjekur, sallate me domate ose sallate jeshile, djathe, salce kosi, patate e skuqura, perime te ndryshme skare, qofte trandicionale, pite trandicionale Shqiptare, 1Pije (pije freskuese ose birre ose nje gote vere) dhe 1 gote pije trandicionale Raki.
Pasi perfundojme me dreken e shijshme vazhdojme per ne plazhin e mrekullueshme te Llamanit I cili ndodhet ne afersi te qytetit te Himares. Per te notuar, zhytje dhe banjo dielli (perfshire cadra dhe krevati).
Pas plazhit bejme nje vizite te shkurter ne Porto Palermo, kala te cilen Ali pasha e ndertoi per dashurine e tij te vetme… Vasiliki. Kemi kohe te eksplorojme kalane dhe per te bere fotografi fantastike nga nje pamje marramendese. Me pas kthehemi ne Sarande duke shijuar pamjen mbreselenese te bregdetit jugor nen perendimin e diellit.
Per info dhe rezervime Finikas Lines, Porti i Sarandës, Shqipëri
Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit
T. +(35) 5852 26057
F. +(35) 5852 25117

Saranda Jeep Safari Adventure nga Finikas Lines


DESCRIPTION
We start from Saranda and our first destination is at village Borsh at the waterfall we have a small break for a coffee or a soft drink and to take photos.
We leave from Borsh and we continue to visit the old village Piluri we have time to explore the village and after our exploring we are going to the restaurant for lunch. At the restaurant there is a buffe with different dishes.
Menu:
Roast lamb, tomatoes salad or green salad , cheese , salc kosi (traditional yoghurt sauce), potatoes , different grilled vegetables , traditional meatballs , traditional Albanian donuts. 1 Drink (soft drinks or beer or glass of wine) and 1 glass of traditional drink Raki.
We finish the delicious lunch and we continue to the amazing beach of Llamani Beach that is located at Himara for swimming ,sunbath and for snorkeling (including the sun beds and umbrella).
After the beach we are going to visit the Castle of Porto Palermo the gift of Ali Pasha to his unique love…Vasiliki…. We have time to explore the Castle and to take fantastic photos from the breathtaking view. We are driving back to Saranda enjoying the view of the coastline of southern Albania with the sunset. (160 km trip)

Saranda Jeep Safari Adventure nga Finikas Lines


For info & Reservation www.finikas-lines.com   


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.