“Rruga e Flamurit” me destinacion të ri, nisin punimet

01/11/1614:43

Shperndaje:


punime-sarande Prej ditës së sotme “Rruga e Flamurit” ose sic njihet ndryshe Rruga 1 është bllokuar për lëvizjen e automjeteve. Mbyllja e rrugës është bërë pasi kanë filluar punimet per rivleresimin dhe sjelljen ne nje performance te re te kesaj rruge. Siaps Bashkisë Sarandë, qëllimi i investimit qe do te kryhet ne segmentin rrugor eshte qe ta beje “Rrugen e Flamurit” më të disponueshme per qytetaret e kembesoret Projekti synon ta kthejë këtë segment në një hapësirë clodhëse për qytetarët dhe ku nuk do të mungojë edhe gjelbërimi. Sipas zyrtarëve të bashkisë, në këtë rrugë do të ndalohet kalimi i automjeteve dhe do të lejohet kalim vetëm për nevojat e bizneseve në orar të caktuar.fasada-sarandeGjithashtu pjesë e projektit janë edhe ndërhyrja në fasadat e disa ndërtesave që ndodhen në këtë segment. Këto projekte janë financim i Fondit të Zhvillimit te Rajoneve dhe kapin vlerën e 1 Miliard lekësh të vjetër.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.