Rritet në 663 raste/ 29 raste të reja, 13 të infektuar me COVID-19 te burgu 313

23/04/209:24

Shperndaje:


13 raste janë konfirmuar me COVID-19 në burgun 313 në Tiranë. pas zbulimit të rastit të parë në këtë institucion. Në total janë 29 raste të reja nga 240 teste të kryera gjatë 24 orëve, nga të cilat 20 janë në Tiranë, përfshirë këtu edhe burgun 313, 7 në Krujë, punonjëse në fasoneri dhe familjarë të tyre, e ndërsa 2 të tjerat në qytetin e Shkodrës.

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Krujë dhe Shkodër.
Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
– Tiranë 276 raste
– Durrës 42 raste
– Lushnje 6 raste
– Elbasan 18 raste
– Fier 36 raste
– Kavajë 9 raste
– Rrogozhinë 4 raste
– Korçë 19 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 102 raste
– Lezhë 14 raste
– Berat 2 raste
– Has 13 raste
– Krujë 65 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 5 raste
– Mirditë 3 raste
– Kukës 11 rast
-Mallakastër 1 rast
– Kurbin 28 raste


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.