Rrëfehet vrasësi i rojes së karburantit: Ja pse e vrava

07/11/1621:16

Shperndaje:


Vrasja e rojes se karburantit ne SarandeVrasja e rojes se karburantit ne Sarande
Pamjet kur autori i vrasjes shkon ne karburant dhe ekzekuton babain e 2 femijeve
Pamjet e arrestimit te autorit

Posted by Saranda Web on 06.11.2016

Dëshmia e vrasësit të Sarandës: Më kapi paniku, nuk doja ta vrisja!
Mësohen pjesë nga dëshmia që 27 – vjeçari Arqile Koçi ka dhënë para prokurorëve për vrasjen e mëngjesit të së dielës në Qafë Gjashtë të Sarandës ku humbi jetën 44-vjecari Artan Hoxha. Viktima punonte prej pak kohësh në pikën e karburantit si roje nate.
“Kur roja u nis drejt meje u frikësova dhe e qëllova. Nuk doja ta vrisja. Desha vetëm paratë. Nuk e mbaj mend mirë kur qëllova pasi më kapi paniku” – janë këto disa nga fjalët e të riut të arrestuar.
Koçi u arrestua në një nga hotelet e zonës.
Bashkë me të në pranga përfundoi edhe shoku i tij M L, 33 vjeç, me akuzën se e ndihmoi pas vrasjes. Në shtëpinë e këtij u gjet arma e krimit, motori dhe dy qese me hashash.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.