Rikthehen reshjet, në mbrëmje parashikohen shira të furishëm

Prej orëve të para të mëngjesit rajoni i Sarandës dhe Delvinës është përfshirë nga reshjet e shiut.
Gjatë orëve të pasdites dhe të mbrëmjes pritet që reshjet e shiut të jenë me intensitet të lartë.
Mesnata do të sjelli edhe kthjellimin e motit për të vijuar me mot të kthjellët edhe në ditët e ardhshme.