Rifillojnë punimet për tubacionet, Saranda prej ditësh pa ujë

05/10/1614:50

Shperndaje:


saranda-punimeE ndërsa në Sarandë ditët e fundit ka patur mungesa të theksuara të furnizimit me ujë të pijshëm, ditën e sotme nëpër rrugët e Sarandës janë rikthyer punimet e firmës për tubacionet e reja. Punimet, të cilat për shumë banorë të Sarandës u mendua se iu dha fund halleve të furnizimit me ujë, u ndërprenë në fillim të sezonit turistik veror.
Për banorët nuk është bërë asnjë njoftim përsa i përket se cila është arsyeja e mos furnizimit me ujë dhe se kur do të normalizohet situata.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.