Revista Amerikane: Saranda të lë pa frymë, duhet ta vizitoni

20/12/1612:16

Shperndaje:


Paste Magazine, e njohur në Amerikë së fundi ka publikuar në artikull me titull, “Ballkani të lë pafrymë, 5 vendet që duhet të vizitoni”, ku të parën radhit qytetin bregdetar të Sarandës.
Përshkrimi për Shqipërinë nis me një panoramë të vendit duke e cilësuar si të panjohur në skenën e turizmit ndërkombëtar por sipas Paste Magazine vendi fiton vrull të turistëve për shkak të plazheve të virgjëra dhe ujit kristal blu. “Shkëputur nga pjesa tjetër e botës nën sundimin 40-vjeçar të liderit komunist Enver Hoxha, vendit i mungon një infrastrukturë, që të bëjë një mikpritje të duhur në plazhet e pacenuar”, thuhet në përshkrimin e Shqipërisë.
Duke i hedhur sytë një prej deteve në ishullin të Korfuzit, citohet në shkrim Saranda është fillimi i një parku kombëtar mahnitës që formon kufirin jugor të Shqipërisë me Greqinë. Qyteti është aq i bukur aq edhe i largët me aeroportet më të afërt ndërkombëtar e një udhëtim me traget është ideali.
Për revistën Saranda është cilësuar si qyteti më i bukur i Shqipërisë, i cili ofron një plazh për të çlodhur dhe shërbimi është perfekt si të jeni në shtëpinë tuaj. Ekspedita tona për Parkun Kombëtar të Butrintit por dhe të thellësisë 45 metra natyrore të Syrit të Kaltër.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.