Rama harron ligjin e premtuar për kthimin e plazheve publikut

26/10/1919:37

Shperndaje:


Në kulmin e sezonit veror, qeveria filloi një aksion për lirimin e plazheve nga ata që kryeministri Rama i cilësoi si harbutë dhe pushtues.
Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një publikimi në facebook, njoftoi se në vjeshtë do të conte në Kuvend një ligj pēr mbrojtjen dhe administrimin e Vijës Bregdetare nga shteti, por që duket më shumë si një publikim për të ngazëllyer fansat në facebook sesa një angazhim serioz për të zgjidhur problematikën e abuzimeve nëpër plazhe dhe përdorimin e tyre si prona private.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.