Qeni shqyen të zotin, humb krahun dhe në rrezik për jetën

Nje ngjarje dramatike eshte shenuar ne fshatin Mursi, Bashkia Konispol.
Nje person i moshes rreth 70 vjec eshte sulmuar nga qeni i tij, duke i shkaktuar kafshime te renda ne trup, krah dhe fyt.
Ngjarja ka ndodhur ne kasollen e 70 vjecarit, e cila ndodhet jashte fshatit dhe ne te cilen i moshuari mbante disa pula dhe kishte mbjelle nje parcele me perime.
Ulerimat e tij jane degjuar nga banore te fshatit, te cilet i kane ardhur ne ndihme, duke ekzekutuar qenin.
Mesohet se i moshuari eshte derguar ne spitalin e Filatit, nga ku me pas, per shkak te demtimeve te renda eshte derguar drejt spitalit te Janines, ku i eshte prere edhe krahu.
Aktualisht ai ndodhet ne gjendje te rende shendetesore.