Qeni endacak kafshon mbledhësin e kanaçeve në kazanët e plehrave

08/05/1812:27

Shperndaje:


Nje ngjarje e rende eshte shenuar paraditen e sotme ne Sarande, ku nje qen rrugesh ka kafshuar nje prej mbledhesve te kanaceve ne nje prej kazaneve te plehrave.
Sipas informacioneve te para, personi ka pesuar demtime te renda dhe eshte transportuar drejt spitalit nga nje qytetar qe ndodhej rastesisht aty.
Qente endacake jane shtuar se tepermi muajt e fundit dhe kryesisht mbreterojne territoret prane kazaneve te mbeturinave, pasi ushqimi aty eshte i bollshem si pasoje e tejmbushjes dhe lenies se plehrave rrotull kazaneve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.