Qarkullonin pa leje drejtimi, ndalohen nga policia 2 të rinj

22/12/1619:35

Shperndaje:


Dy persona janë ndaluar nga Policia e Sarandës pasi qarkullonin pa leje drejtimi, mes tyre edhe një 17-vjeçar.
Policia e Sarandës njofton se u arrestua në flagrancë një vjeç 20-vjeçar, banues në Çukë. Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë në rrugën e pestë të Sarandës, duke drejtuar motomjetin e markës “Lifan” të modifikuar për transport mallrash, pa targë dhe pa leje drejtimi përkatës.
Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për një të mitur vjeç 17, banues në fshatin Çukë, pasi dyshohet se në vendin e quajtur “Rrotullimi i Spitalit“, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, me motorin tip ‘’Skygo’’, pa targë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.