Punonte bojaxhi në Himarë, i riu rezulton i infektuar me koronavirus

11/06/207:44

Shperndaje:


Konfirmohet një rast me Covid-19 në Vlorë.
Burime për ONE TV i kanë bërë me dije se bëhet fjalë për një mashkull i cili ka punuar si bojaxhi në Himarë gjatë kësaj periudhe.
Ai është paraqitur në poliklinikën Qendrore në Vlorë dhe nga simptomat është referuar të kryejë tamopinin i cili rezultoi pozitivë.

Ndërkohë bëhet me dije se rritje janë regjistruar edhe sot te rasteve me covid-19 në Shqipëri.
Në 24 orët e fundit janë kryer 291 testime, nga këto 44 raste kanë rezultuar pozitiv, 21 Tirana, 4 Kamez, 1 Gjirokaster, 1 Vlore, 6 Kruja, 4 Shkodra 2 Lushnja, 1 Elbasani, 4 Durresi.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.