PS dhe LSI perplasen ne Butrint

20/03/1717:44

Shperndaje:


2 Forcat politike kryesore te kualucionit qeveritar jane perplasur diten e sotme ne Kanalin e Vivarit, ne Butrint.
Perfaqesues te Ministrise se Ekonomise, e cila drejtohet nga Partia Socialiste, me mbeshtetjen e rreth 60 forcave policore, ka kerkuar te marri nen kontroll nje objekt, i cili shfrytezohet per perpunimin e peshkut.
Objekti i cili ndodhet ne Butrint administrohet nga Ministria e Mjedisit, e cila drejtohet nga LSI.
Perfaqesuesit e 2 ministrive jane perplasur me argumentet e tyre per rreth 2 ore.
Si perfundim, perfaqesuesit e Ministrise se Ekonomise jane terhequr nga nga nisma e tyre, qe sipas perfaqesuesit te Ministrise se Mjedisit ishte nje nisme anti ligjore.
Pas ketij momenti nga Butrinti jane larguar edhe forcat policore.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.