Prerja e kokës së shqiptarit në Igumenicë goditje profesioniste

09/05/1611:09

Shperndaje:Në këtë përfundim rezultojnë hetimet e para të policisë greke për ngjarjen e ndodhur mestatën e kaluar në një fshat afër Igumenicës në Greqi.
Janë në zhvillim e sipër hetimet e vazhdueshme të Drejtorisë së Policisë së Thesprotias, si për të identifikuar autorët dhe viktimën që i mungon koka.
Policia po shqyrton të gjitha mundësitë, ndërsa shenjat e para të autopsisë të mjekut ligjor z Vouyiouklaki flet për një akt “profesional”.
Kufoma e pafat e një 25 vjeçari është zbuluar këtë mëngjes në një tezgë, nga pronari dhe shefi, kur ai shkoi në vend për të mjelur kafshët.
Hetimet janë duke u vazhduar në të gjithë rajonin, ndërkohë që është rritur dhe kontrolli në kufirin greko-shqiptar, është spekuluar se autorët do të përpiqen për të shpëtuar duke kaluar në Shqipëri, në qoftë se ata nuk e kanë arritur tashmë.
Për këtë arsye po mbahet linjë e hapur komunikimi me Policinë Shqiptare.

burimi: thespro.gr

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.