Prerja e kokës së shqiptarit, krimi mund të jetë bërë nga banorët grekë

10/05/1611:32

Shperndaje:Ka marrë një rrjedhë të re hetimi për vrasjen e shqiptarit 25-vjeçar në Greqi.
Ekspertiza mjeko-ligjore ka bërë që hetimi i kësaj çështjeje të marri një rrjedhë tjetër. Fillimisht pas gjetjes së trupit të shqiptarit ku i mungonte koka, dyshimet e para u hodhën për një krim të mafies shqiptare. Por pas ekspertizës, mjeku grek ka zbuluar se shqiptari rezulton i vrare te dielen rreth ores 21.00 (ora greke). Ne mushkrite e tij u gjet nje plumb, i qitur nga nje arme gjahu teke. Pasi eshte qelluar me arme, shqiptarit te cilin burime te policise greke e identifikojne me emrin Bledar Terpollari, datelindja 1990, i eshte prere koka. Shqiptari eshte qelluar me arme ne fyt dhe plumbi ka zbritur e ngecur ne mushkri.Fakti që në krim është përdorur një armë gjahu i bën hetuesit grekë se krimi mund të mos jetë bërë nga shqiptarë, por nga banorë të zonës. Mendohet se prerja e kokës mund të jetë bërë për të humbur gjurmët e vrasjes me armë. Ne trupin e viktimes nuk vihen re shenja perleshjeje. Nga hetimet rezulton se viktima perdorte dy telefona celulare, ndersa ne vendngjarje eshte gjetur vetem nje. Prokurorët e çështjes kanë kërkuar nga kompanitë greke tabulatët e telefonave me shpresën se nga bisedat e kryera do të hidhet dritë mbi çështjen.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.