Prangoset një 18-vjeçar, pushuesit gjermanë falenderojnë Policinë – VIDEO

23/06/2410:03

Shperndaje:

 

Në një ngjarje të fundit në Himarë, shërbimet e Policisë kanë treguar një angazhim dhe reagim profesional të menjëhershëm, duke identifikuar dhe kapur autorët e një vjedhjeje brenda pak orëve.

Dy turistë gjermanë, të cilët kishin parkuar automjetin e tyre në plazhin “Lapardha” në Lukovë, u bënë viktima të një vjedhjeje. Autorët kishin arritur të vodhnin një shumë parash, tabletë, celularë dhe sende të tjera personale nga automjeti i tyre. Pas marrjes së njoftimit, Policia reagoi menjëherë duke dërguar shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë në vendngjarje.

 

 

Operacioni Policor “Storm 22”

 

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale hetimore, në kuadër të operacionit të koduar “Storm 22”, Policia arriti të identifikojë autorët e dyshuar. Në vazhdim të operacionit, u kapën dhe u shoqëruan autorët e dyshuar, si dhe u sekuestruan sendet e vjedhura dhe shuma e parave.

 

Autorët e Dyshuar

 

Njëri prej autorëve, shtetasi F. Q., 18 vjeç, banues në Lukovë, u arrestua nga Policia. Ndërsa autori tjetër, një 13-vjeçar, po ndiqet penalisht në gjendje të lirë për shkak të moshës së tij. Të gjitha sendet e vjedhura dhe shuma e parave u rikthyen dy turistëve gjermanë.

 

Falënderimet e Turistëve

 

Turistët gjermanë kanë falënderuar Policinë për gatishmërinë dhe profesionalizmin e treguar në gjetjen dhe kthimin e sendeve të tyre të vjedhura. Ky rast tregon efektivitetin dhe përkushtimin e shërbimeve të Policisë Himarë në garantimin e sigurisë së qytetarëve dhe turistëve.

 

Thirrje për Kujdes

 

Policia e Vlorës bën thirrje për të gjithë qytetarët dhe turistët që të tregojnë kujdes në ruajtjen e sendeve personale dhe me vlerë. Gjithashtu, këshillohet që për çdo problem apo incident të telefonojnë menjëherë në numrat e policisë.

 

Kjo ngjarje është një shembull i mirë i bashkëpunimit të suksesshëm mes qytetarëve dhe Policisë, dhe i angazhimit të forcave të rendit për të garantuar sigurinë dhe qetësinë në zonat turistike.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.