Prangoset doganieri në Sarandë

21/04/1612:06

Shperndaje:


qafe botePrangoset doganieri në Sarandë.
Një doganier është prangosur  në Sarandë, pasi ishte shpallur në kërkim.
Burime nga policia thonë se është ndaluar personi në kërkim M N, 35 vjeç, banues në Vlorë, me arsim të lartë.
Ai është prangosur, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, ka caktuar masë sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.
Së bashku me 3 doganierë të tjerë, ata akuzohen se kanë lejuar një tregtar të kalonte me mall të pazhdoganuar. Në kamion atij iu gjetën mallrat e pazhdoganuara, veshje fëmijësh, prodhime tekstile. Mjeti kishte kaluar nga pika doganore e Qafë Botës dhe po udhëtonte drejt Vlorës.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.