Policia i gjen hashashin në bidonat e shëllirës pas denoncimit

24/01/1715:21

Shperndaje:


Kishte punuar gjithë verën dhe ditën që do e shiste hashashin, në vend të blerësve, në shtëpine e tij shkoi policia. Kjo pasi dikush kishte njofuar policinë.
Policia në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se ky shtetas po tentonte të shiste sasinë e lëndës narkotike të cilën e mbante të fshehur në banesë, menjëherë Policia ka ndërhyrë duke shkuar në banesën e këtij shtetasi në fshat dhe ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë, Policia ka gjetur një sasi me lëndë narkotike me peshë prej 12 kg, e dyshuar si Cannabis Sattiva.
Lënda narkotike ishte e vendosur në thasë sintetikë me thurje, fshehur në 2 bidona plastikë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.kanabis ne bidon

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.