Policia e Sarandes operacion sekret, arrestohen 2 te rinj per vrasjen ne Shendelli

04/10/1611:37

Shperndaje:


shendelli-sarandePolicia e Sarandes ka organizuar gjate diteve te kaluara nje operacion sekret per zbulimin dhe kapjen e autoreve te vrasjes se Aleksander Bardhit.
Lajmi i cili kishte mberritur ne Saranda Web prej ditesh nga familjare te te arrestuarve menjehere pas vrasjes se ndodhur ne Shendelli, eshte vertetuar vetem gjate dites se sotme, kur jane paraqitur ne Gjykaten e Sarandes dy te arrestuar per vrasjen e Aleksander Bardhit. Arrestimi i tyre nuk eshte bere publik nga policia, por mesohet se eshte kryer mbremjen e se shtunes.
Te arrestuarit jane Dh C, 21-vjec dhe shoku i tij A L, 18-vjec, banues ne Ksamil. Akuza ndaj tyre “vrasje me dashje ne bashkepunim” dhe “armembajtje pa leje”. Gjykata ka dhene masen “Arrest ne burg”.
Mesohet se nje tjeter shtetas eshte shpallur ne kerkim.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.