Po ktheheshin në Shqipëri me autobusin e Igumenicës, policia greke kthen mbrapa dhe gjobit 12 shqiptarë

16/04/206:42

Shperndaje:


Policia greke ka gjobitur 12 shqiptarë me 300 euro gjobë secilin në KTEL Kifissos, kjo në kuadër të masave të marra  për kufizimin e udhëtimeve të  panevojshme për shkak të koronavirusit.

Gazeta greke iefimerida.gr. shkruan se të 12 shqiptarët u kapën duke udhëtuar pa pasur lejen e nevojshme për në Igoumenicë dhe prej andej do të vinin për në Shqipëri.

Emigrantët shqiptarë u thanë autoriteteve të Policisë se ishin punëtorë në Mykonos dhe se donin të shkonin  në vendin e tyre.

Megjithatë, policia i zbriti të gjithë nga autobusi, u vuri gjobën dhe urdhëroi largimin e autobusit  për në Igoumenicë pa asnjë pasagjer.

Vihet re se ditët e fundit, edhe pse është e ndaluar lëvizja për shkak të koronavirusit, trafiku në KTEL Kifissos është rritur pasi nga çdo cep i Greqisë vijnë në Athinë me produkte nga fshati, për festën e Pashkëve

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=hIzaQLHqIr0


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.