Pipero: Kjo javë është piku, në javën e tretë të prillit pritet thyerja e epidemisë

30/03/2020:57

Shperndaje:


Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, ka folur sot për ecurinë e përhapjes së COVID-19 duke u shprehur se rritja është graduale dhe kjo është java e pikut të pandemisë.
Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, Pipero tha se pritet që në javën e tretë të prillin pritet thyerja e epidemisë.

“Nëse u referohemi shifrave unë mendoj se do ketë një lloj qendrueshmërie.
Në kemi një rritje graduale, unë mendoj se kjo javë do jetë me atë që quhet piku i epidemisë dhe në javën e dytë të prillit do jetë ajo që quhet java shesh i epidemisë dhe më tej do kemi thyerjen”, u shpreh mejku.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.