Peshkaqeni 400 kg në ujrat afër Ksamilit

27/10/1619:30

Shperndaje:


 Për peshkatarët e Sarandës sot ka qenë vërtetë një ditë me plot supriza. Përpara se të përballeshin me rojet bregdatare të Korfuzit,  teksa kapiteni i anijes “Mario 1”, Andri Mane dhe peshkatari Sërvet Henaj po mblidhnin rrjetat përballë ishullit të Ksamilit, atë vërejtën një peshkaqen gjigand, sa që u desh ta ngrinin me vinç. Peshkaqeni rreth 5 metra i gjatë peshonte 400 kg. Në barkun e tij u gjetën disa peshkaqenë të vegjël peshkaqeni-ksamil14877939_10210551390082236_854788547_n14877800_10210551389682226_1538350617_n

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.