Përplasje e përgjakshme mes punëtorëve në Asproklisi, 4 të plagosur

18/12/219:32

Shperndaje:

Lufta për bukën e gojës në fushën e Thesprotisë u kthye në një konflikt të përgjakshëm.

Një grup prej katër shqiptarësh gjatë natës sulmuan një shtëpi në Asproklisi të Thesprotisë, ku ishin punësuar dhe banonin pesë punëtorë të huaj tokash nga Pakistani dhe Somalia.

Shqiptarët i grabitën, u morën paratë dhe celularët dhe u larguan. Megjithatë, viktimat arritën të kapnin një autor jashtë. Aty filluan ta rrahin. Në fakt, ata u ndihmuan nga tre të huaj të tjerë nga Siria, Iraku dhe Sudani që jetonin në vendin fqinj.

Kur mbërriti policia, i gjeti të nëntë personat dhe i arrestoi.

Shqiptari i akuzuar për grabitje është transportuar dhe trajtuar në Spitalin Universitar të Janinës ndërsa një prej punonjësve të huaj po trajtohet në spitalin e Filatit.

3 shqiptaret e kerkuar mendohet se jane futur serish ne toke shqiptare ilegalisht. /EPIRUSPOST.GR


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.