Përmbytet hidrocentrali Bistrica 2, arrestohen 2 persona

05/07/198:13

Shperndaje:


Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi akuzohen se kanë kanë hapur portën e kanalit ujitës duke përmbytur kështu Hidrocentralin ‘Bistrica 2’.

Të arrestuarit janë V. R., 51 vjeç, banues në Finiq dhe N. R., 66 vjeç, banues në Delvinë. Ngjarja për të cilën ata akuzohen ka ndodhur në datën 3 korrik të këtij viti në vendin e quajtur “Mesopotam i Sipërm” Finiq ku të dy personat e arrestuar kanë portën e kanalit ujitës ku si rrjedhojë nxorën jashtë funksionit Hidorcentralin.

Dy të arrestuarit do të përballen me akuzën e ‘Shkatërrimit të pronës me përmbytje’.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.