Përkujtohet në Konispol 77-vjetori i Çlirimit dhe 78 – vjetori i Luftës 55-ditore të krahinës së Konispolit

28/08/219:34

Shperndaje:

U përkujtua në Konispol 77-vjetori i Çlirimit të qytetit të Konispolit dhe 78-vjetori i Luftës 55-ditore të krahinës së Konispolit.

Gjatë mbrëmjes është mbajtur ceremonia e rastit, ku janë shpërndarë edhe Certifikata Mirënjohjeje dhe tituj Qytetar Nderi, ndërsa më pas ka vijuar me një koncert me valltarët e Konispolit dhe Shalësit.

Të ftuar në këtë aktivitet kanë qenë edhe edhe këngëtarët Altin Malo, Ylli Baka, Mariglen Harizaj, Eliona, të cilët kanë performuar LIVE për publikun, me interpretimin në klarinetë nga Maldin Avduli.

Ky aktivitet u transmentua drejtpërdrejt nëpërmjet Saranda Web

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.