Përfundon në Sarandë takimi Butrinti – Tepelena

18/03/1815:31

Shperndaje:


Takimi Butrinti – Tepelena ka përfunduar me rezultatin 3-1
Golat: Sadushi 37’, Dhrami 44’, Basha 71’ / Buxaj 49’
Ekipi I Butrintit merr një fitore të lehtë përballë Tepelenës.
Takimi nis I qetë me të dyja ekipet që tentojnë të qarkullojnë topin.
Në minutën e 30-të Butrinti krijon 3-4 raste për shënim por finalizimi mungon është Kola që provon me kokë më pas Dhrami e Bazaj pa rezultat.
Goli I parë vjen në minutën e 37 kur Sadushi duke parë daljen e portierit lëshon një parabël dhe shënon golin e parë.
Në minutën e 44 vjen goli I dytë. Kundërsulm I Butrintit Bazaj jep assist për Dhramin I cili nuk fal por shënon.
Pjesa e dytë nis me gol nga ana e miqve është Buxaj në minutën e 55 përfiton nga një rrëmujë në zonë dhe ngushton shifrat. Në minutën e 68’ është Lala që tenton portën me kokë por topi përfundon mbi traun e portës.
3 minuta më vonë me të njëjtën skemë është Basha që shënon me kokë duke I cuar shifrat në 3-1. Miqtë provojnë në fund të takimit të shënojnë por gjuajtja e Shehit nga goditja e dënimit grushtohet nga portiere I Butrintit. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.