Përçahen çamët, 2 aktivitete për të njëjtën tragjedi

25/06/1610:20

Shperndaje:


13509028_581935421978114_8165146342841114928_nKëtë vit përkujtimi i genocidit grek ndaj popullatës çame do të përkujtohet në 2 ditë. Dje ishte radha e PDIU për të zhvilluar ceremoninë e vet në varrezat monumentale në Kllogjer, kushtuar viktimave të këtij genocidi. Por gjatë ditës së sotme është njoftuar se do të jetë radha e çameve të djathtë për të bërë homazhet e tyre. Virusi i ndarjeve politike nuk u ka shpëtuar as eventeve të tilla, që duhet të shërbenin për njësimin e zërit dhe kërkesave, ashtu siç komuniteti çam pret prej faktorëve dhe përfaqësuesve të vet. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.