Pasojat e një lufte mbi turizmin e Sarandës

20/03/2220:47

Shperndaje:

KIEV – SARANDË, Distanca 1900 km

SA LARG, SA AFËR – Pasojat e një lufte mbi turizmin e Sarandës që akoma s’e ka marrë veten nga efektet negative të pandemisë…

MES BIZNESIT DHE SOLIDARITETIT

Si po i përcjellin operatorët në fushën e turizmit në Sarandë pamjet e tmerrshme të sulmit rus mbi Ukrainën!? Mes dëshpërimit të humbjes për këtë sezon të fluksit të një tregu të sapogjetur dhe dhimbjes njerëzore për jetët e humbura dhe ekonomitë familjare të shkatërruara…

DHE PRAPË ME SYTË NGA QEVERIA…

Sa u ndihmuan bizneset, familjarët, pensionistët dhe shtresat e tjera për të përballuar pandeminë…dhe ç’pritshmëri mund të kenë nga Paketa e Rezistencës Sociale të miratuar nga qeveria për përballimin e efekteve negative të konfliktit Rusi-Ukrainë!?

Te ftuar ne studi Arben Hito, Leonidha Cavo, Zija Lika

Bledi Bajraktari – Lidhje nga Tirana, Alina Moskalenko – Lidhje nga Ukraina, Eduart Veli – Lidhje nga Ksamili

EMISIONI I PLOTË


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.